Bielizna o właściwościach antyreumatycznych? Z czym to się je?
Zamieszczony przez Jacek Orzeszyna 10 lat temu · Jaxamount

Zdrowa bielizna Rhovyl zdobyła sobie uznanie w wielu krajach. Sprzedawana jest w całej sieci sklepów specjalistycznych, w tym również w zakładach aptecznych we Francji. Dla czego mówiąc o dzianinie Rhovyl możemy używać określenia właściwości antyreumatyczne mówiąc o bieliźnie z niego uszytej.

 Bielizna osobista z włókien Rhovyl zawdzięcza swoje znaczenie antyreumatycznym właściwościom tego surowca. Uprzednio w Świecie lekarskim nie przypuszczano, że włókna chemiczne mogą posiadać tego rodzaju zalety. Tematem zajęła się fachowa prasa lekarska, jak i prasa włókiennicza nazywając włókna Rhovyl "Cenną zagadką". Skutkiem tego ukazały się publikacje nie tylko dotyczące mody odzieżowej, lecz również techniczno- lekarskiej oraz włókienniczej.

Pierwsze badania rozpoczęto we francuskich klinikach. Przez pięć lat francuscy lekarze badali bieliznę Rhovyl porównując ją z bielizną wytwarzaną z włókien angory lub z otulinami ze skór kocich (!!) Grupą kontrolna byli ludzie chorzy na reumatyzm. Już pierwsze doświadczenia były zadowalające. Rozpoczęto naukowe badania na szerszą skalę. Profesorowie z Francuskiego Towarzystwa Medycznego nadzorowało kilkaset pacjentów ze znanych francuskich klinik, zbierając materiały i prace dotyczące antyreumatyczne bielizny Rhovyl.

Również niemieccy lekarze zainteresowali się wynikami francuskich kolegów. Lekarskie kręgi w Freibergu, Krefeldzie, Norymberdze i Bad Kreuznach rozpoczęły podobne badania. Jednocześnie rozszerzono krąg zainteresowania stosując włókna Rhovyl w takich wyrobach jak: koce, bandaże, pościel szpitalna, prześcieradła operacyjne, pasy biodrowe itp.

Aby doprowadzić sprawę do praktycznego rezultatu trzeba było wielu lat pracy. Jednak udowodniono, iż wyroby z włókien Rhovyl pomagają na dolegliwości reumatyczne. Ustalono, ze włókna te posiadają trzy podstawowe cechy:

- Zdolność utrzymywania równowagi cieplnej ciała

- Odpowiednie ładunki elektrostatyczne

- Zalety higieny osobistej

Każdy kto cierpi na dolegliwości reumatyczne potrzebuje suchej odzieży (takiej, która nie zatrzymuje potu). Jak wykazały badania nie ma innego surowca włókienniczego o tak skutecznych zaletach cieplnych, a jednocześnie ułatwiającego wydalanie potu jak Rhovyl. Odpowiedziano również na pytanie czy efekt elektrostatycznego działania można uznać za dobry dla ludzkiego organizmu. W przypadku włókien Rhovyl okazało się, iż w przeciwieństwie do innych włókien naturalnych i sztucznych jonizuje się one ujemnie. Badania naukowców-lekarzy, którzy prowadzili je na wielu osobach przyniosły zaskakujące rezultaty. Okazało się bowiem, że ładunki te dodatkowo wpływają na samopoczucie wywołując lepsze krążenie krwi i delikatny masaż ciała. Ładunki te wytwarzane są podczas kontaktu bielizny z ciałem, w efekcie tarcia jedno o drugie. Zalety higieniczne to trzeci czynnik, który w stosowaniu bielizny Rhovyl w celach terapeutycznych przy schorzeniach reumatycznych odgrywa zasadniczą rolę. Włókna Rhovyl dają się łatwo utrzymać w czystości i nie sprawiają tyle kłopotu co bielizna z włókien naturalnych czy też używane do leczenia futerka zwierzęce, w szczególności dotyczy to leczenia szpitalnego i sanatoryjnego.  Wyroby z Rhovylu są bardzo łatwe w praniu i suszeniu przy przestrzeganiu znaków ochronnych. Tworzywo to z racji swojej struktury nie przykleja się do ran przez co można było ją stosować jako bandaże opatrunkowe oraz nie wywołuje reakcji alergicznych.

Po jednoznacznej ocenie świata lekarskiego, iż bielizna z włókien Rhovyl jest bardzo skuteczna w poprawie wszelkich dolegliwości reumatycznych i zaczęto ją stosować do celów profilaktycznych. Bielizna Rhovyl polecana jest zarówno dla osób o stwierdzonych problemach reumatologicznych  jak także, ze względu na wysokie zalety cieplne i termoaktywne dla osób uprawiających sporty zimowe lub po prostu osób źle znoszących zimno. Nosić ją należy stale i często prać. Włókno przez cały okres użytkowania nie traci swoich naturalnych właściwości.

Rhovyl stał się więc cennym środkiem i stosowany jest powszechnie przez wielu ludzi na całym świecie. Również w Polsce wyroby z włókien Rhovyl są dostępne już od wielu lat. Jednak dotychczas stosowane były głownie w outdoorze oraz w kilku sklepach medycznych. Teraz można będzie się zaopatrzyć w bieliznę lub opaski na łokcie, kolana i śródręcze w dobrych sklepach medycznych na terenie całej polski oraz na naszej stronie internetowej.

 

bielizna termoaktywna bielizna antyreumatyczna rhovyl ciepła bielizna bielizna Rhovyl francuskie włókno


Sklep


Naszą bieliznę termoaktywną oraz antyreumatyczną sprzedajemy na terenie Polski oraz Unii Europejskiej.


* Wszystkie ceny zawierają podatek VAT (23%)

Newsletter


Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nas, informacje o promocjach oraz o nowych produktach.


Kontakt


Jaxa s.c.
ul. Rapackiego 22
42-520 Dąbrowa Górnicza
Polska